-3 °C
  • Ponedjeljak, 10.12.2018 - 07:28
Radio Bihać | 24 sata dnevno na frekvencijama 92,3 i 94,7 MHZ

BiH minimalno poražena od Meksika

Nogometna reprezentacija BiH izgubila je u drugoj utakmici sjevernoameričke turneje od Meksika 1:0. Bez obzira na poraz, selekcija sastavljena pretežno od nogometaša iz domaće lige – ostavila je vrlo dobar dojam.

Utakmica je igrana u San Antoniju, a Meksikancima je poslužila kao pripremna za nastup na SP-u u Rusiji. S obzirom na to da su za Meksiko nastupili gotovo svi najbolji igrači, selektor Robert Prosinečki ima razloga za optimizam i zadovoljstvo.

Selekcija Meksika je od starta bila bolji takmac i dominirala u svim statističkim parametrima. Pobjedonosni gol u 65. minuti  postigao je Hugo Ayala, koji je bio najsnalažljiviji nakon kornera. Naš nacionalni tim ogled je okončao i sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Bekića u 84. minuti.

'Sve u svemu zadovoljan sam igrom. U drugom poluvremenu umor je učinio svoje, ali raduje me to da su svi dali svoj maksimum. Borba, trka, zalaganje..., bili su izvanredni. Mladi igrači koji su pozvani u reprezentaciju opravdali su poziv', riječi su selektora Prosinečkog nakon utakmice.

Inače, u remiju sa Sjedinjenim Američkim Državama i porazu od Meksika – posebno su nas se dojmili nastupi Šehića, Pirića, Menala, Medunjanina i Graovca, za koje će sigurno biti mjesta i u najjačem državnom timu.