• 92.3 MHz - 94,7 MHz
  • Petak, 29.03.2024 - 07:48

Nehumani uslovi na utakmici između Jedinstva i Čapljine

Jedinstvo i Čapljina jučer su odigrali zaostalu utakmicu 16. kola Prve lige Federacije BiH

Nažalost, "crveno - bijeli" su poraženi u zaostaloj utakmici 16. kola Prve federalne lige. Jučer na stadionu podno borića, prvotimci Čapljine uspješniji rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak postigao je Pervan u 60. minuti ogleda.

S obzirom da u Nogometnom savezu Federacije BiH nije bilo razumijevanja zbog vremenskih neprilika, igralo se na nekoj vrsti blatnjavog "skijališta". Drugi vezani poraz u nastavku prvenstva, uslovio je ostanak na samom začelju poretka. Vjerovali ili ne, u 17 dosadašnjih utakmica, Jedinstvo je osvojilo samo sedam bodova. Zato je sada i ostanak u drugoligaškom rangu - vjerovatno nemoguća misija!

A nekada je naše Jedinstvo bilo prvi bosanskohercegovački klub u evropskim takmičenjima. Čini se da nam ostaju samo lijepa sjećanja.

Pitanje je koliko će se još igrača trebati ili morati povrijediti, prije nego se zabrani odigravanje utakmica na nehumanim uslovima poput ovih koje možete vidjeti na videosnimku.