Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović posjetio olimpijski tim naše države u olimpijskom selu, gdje su sportisti smješteni tokom trajanja Olimpijskih igara u Parizu.
Tokom posjete, Bećirović je obišao smještajne kapacitete, trenere i članove stručnog štaba, pruživši podršku i motivaciju našim sportistima pred predstojeća takmičenja, te je simbolično potpisao Mural olimpijskog primirja u selu.
"Ovo je trenutak kada cijela Bosna i Hercegovina stoji iza vas. Vaš trud i posvećenost su nas već učinili ponosnim," izjavio je predsjedavajući Predsjedništva BiH prilikom susreta s timom.
"Vjerujem u vaše sposobnosti i siguran sam da ćete nas dostojno predstavljati na najprestižnijem međunarodnom višesportskom takmičenju.”
Bećirović je sportistima poželio sreću, naglasivši važnost timskog duha i međusobne podrške. Također je razgovarao sa sportistima o njihovim očekivanjima i ciljevima, pohvalivši njihovu dosadašnju pripremu i postignuća.
Ovo je prvi put da Olimpijski tim BiH, podrže najviši državni zvaničnici pred njihov nastup na najvećoj svjetskoj smotri sporta, kao što je to uobičajena praksa timova iz drugih zemalja koji podržavaju i bodre svoje sportiste.
"Zahvalni smo na posjeti predsjedavajućeg. Sportistima mnogo znači podrška najviših državnih zvaničnika. Potrudit ćemo se da damo sve od sebe na nastupu," izjavio je Mesud Pezer u ime BH Olimpijskog tima.
Ova posjeta dolazi u ključnom trenutku, jer su sportisti u završnim pripremama za svoje nastupe. Prisustvo predsjedavajućeg Pedsjedništva BiH, kao i riječi podrške dodatno su podigli moral i motivaciju tima, koji se nada postići zapažene rezultate na ovogodišnjim Igrama.
Građani naše zemlje sa velikim nestrpljenjem prate dešavanja iz Olimpijskog sela i vjeruju u uspjeh našeg tima, pružajući im nesebičnu podršku sa svih krajeva svijeta.
05.06.2026
04.06.2026
04.06.2026
02.06.2026
09.05.2018
07.03.2018
06.03.2018