• Srijeda, 14.04.2021 - 07:18
Radio Bihać | 24 sata dnevno na frekvencijama 92,3 i 94,7 MHZ

Hana Midžić iz Judo kluba "Una" prvakinja BiH

Judo klub "Una Bihać"

Bišćanka je najviše mjesto na pobjedničkom postolju zaslužila sa tri pobjede u kategoriji za takmičarke do 48 kilograma, ...

Članica Judo kluba "Una" Hana Midžić proteklog je vikenda na nacionalnom prvenstvu u Lukavcu osvojila  titulu seniorske prvakinje Bosne i Hercegovine. Bišćanka je najviše mjesto na pobjedničkom postolju zaslužila sa tri pobjede u kategoriji za takmičarke do 48 kilograma.

Džana Kovačević i Aid Mešić takmičenje su završili na petom mjestu, dok se ženski seniorski tim plasirao na treću poziciju konačnog ekipnog poretka.

U omladinskom dijelu takmičarskog programa, izuzetno uspješne su bile članice Judo kluba "Sakura" iz Bihaća. Ella Ćehajić je u konkurenciji djevojčica do 11 godina osvojila šampionsku titulu, dok je Amina Begić sa dvije pobjede i jednim porazom zaslužila bronzano odličje.

Članovi Judo kluba "Una" Tarik Poprženović i Orhan Alagić su natjecanje za dječake do 11 godina okončali kao petoplasirani u svojim kategorijama.