14 °C
  • Četvrtak, 23.09.2021 - 09:58
Radio Bihać | 24 sata dnevno na frekvencijama 92,3 i 94,7 MHZ

Hrabro izdanje "Zmajeva" u Francuskoj i važan bod

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je vrlo važan bod u sinoćnjem kvalifikacijskom ogledu sa Francuskom u Strasbourgu. Utakmica je okončana rezultatom 1:1, a navijači BiH su bod protiv aktuelnih svjetskih prvaka okarakterizirali kao veliki uspjeh Ivayla Peteva i njegovih izabranika.

Kapiten Edin Džeko je u 36. minuti sjajnim pogotkom doveo našu reprezentaciju u vodstvo, dok je Griezman samo četiri minute kasnije izjednačio rezultat. Kounde je na otvaranju drugog poluvremena dobio direktni crveni karton zbog neopreznog starta na Seada Kolašinca. Obje selekcije su u drugom dijelu  utakmice imale svoje šanse, no završilo je 1:1.

Ukrajina i Kazahstan su u drugom meču ove grupe remizirali 2:2, što također odgovara bosanskohercegovačkom nacionalnom timu. Sada slijedi prijateljski ogled sa Kuvajtom i onda izuzetno važna kvalifikacijska utakmica sa Kazahstanom u Zenici, jer bi eventualnom pobjedom došli u zavidnu situaciju kada je u pitanju utrka za barem drugo mjesto u grupi.

Izdvajamo i još nekoliko zanimljivih rezultata sinoćnjih kvalifikacijskih utakmica:

Danska - Škotska 2:0

Rusija - Hrvatska 0:0

Norveška - Nizozemska 1:1

Turska - Crna Gora 2:2

Slovenija - Slovačka 1:1

Portugal - Republika Irska 2:1