Na magistralnom putu Bihać-Bosanski Petrovac (dionica Ripač-Dubovsko), zbog izvođenja neophodnih radova, danas će u terminima od 10.00 do 11.00 sati, od 13.00 do 14.00 i od 16.00 do 17.00 biti obustavljen saobraćaj. Za vrijeme obustave alternativni pravac je Bihać-Bosanska Krupa-Krnjeuša-Bosanski Petrovac.
Zbog sanacionih radova na vijaduktu Klopče na dionici autoputa A-1 Zenica sjever-Zenica jug, saobraća se preticajnom trakom, dok su vozna i zaustavna traka zatvorene za saobraćaj.
U toku su deminerski radovi na magistralnim putevima Cerik-Lončari (na dionici Cerik-pijaca "Arizona") i Brod-Odžak (na lokalitetima Poloj i Liješće). Radnim danima od 8.00 do 16.00 sati na snazi su polusatne obustave saobraćaja (uz 15-minutna propuštanja vozila).
Na magistralnom putu Jajce-Donji Vakuf zbog radova u tunelu Skela, tokom dana saobraća se naizmjenično, jednom trakom, dok se u noćnim satima (22.00-6.00 sati) saobraćaj obustavlja i preusmjerava na obilaznicu oko tunela.
Zbog aktuelnih radova izdvajaju se i putevi Žitomislići-Počitelj (Ševaš Njive) i Donji Vakuf-Travnik (Komar).
Na putu Rudo - Granični prijelaz Uvac, zbog oštećenja mosta, zabranjen je saobraćaj za teretna vozila maksimalnog osovinskog opterećenja preko deset tona po osovini, dok je za ostala vozila brzina kretanja na mostu ograničena na 20 km/h.
Na graničnim prijelazima nema dužih zadržavanja, saopćeno je iz BIHAMK-a.
19.04.2025
09.05.2018
09.05.2018
07.03.2018
06.03.2018