• 92.3 MHz - 94,7 MHz
  • Nedjelja, 07.06.2026 - 06:47

Sastanak Vlade FBiH i trgovaca o cijenama na tržištu

Foto: FENA

Federalni ministar trgovine Amir Hasičević jutros je potvrdio da će u 12 sati u zgradi Federalne vlade u  Sarajevu početi sastanak, koji organizuje Federalno ministarstvo trgovine, kako bi sa predstavnicima trgovina i prehrambenih proizvođača razmotrili načini za poboljšanje situacije u vezi s trenutnim cijenama na tržištu.

- Nadam se da ćemo danas doći do dogovora o budućim mjerama intervencija na tržištu. Jedno od mogućih rješenja je produžiti akciju proizvoda sa "zaključanim cijenama" jer je u prošloj godini pokazala dobre rezultate. Zato smo na sastanak pozvali predstavnike domaće prehrambene industrije – poručio je Hasičević.

Dodao je da će sastanku prisustvovati i federalni premijer Nermin Nikšić i federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Kemal Hrnjić, kao i šest predstavnika Udruženja poslodavaca iz sektora trgovine, koji će također iznijeti svoja mišljenja o trenutnom stanju u vezi s cijenama.

Cilj današnjeg sastanka je naći balans između interesa poslovnog sektora i zaštite građana.

  • bhrt.ba
  • 03.02.2025 - 10:51

TAGOVI

POVEZANE VIJESTI